logo
PEGAS TOUR
CESTOVNÁ KANCELÁRIA
 
Zákaznícka linka
032/ 7444 473
 

PRAHA

PrahaHlavné mesto Českej republiky, Praha, je považované za jedno z najkrajších miest sveta. Svojim návštevníkom ponúka bohatú históriu, rozmanitú architektúru, umenie, záhrady a parky, skvelú gastronómiu a neopakovateľnú atmosféru. Unikátne historické jadro Prahy spolu s Pražským hradom a Karlovým mostom sú zapísané do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Najnavštevovanejšou pamiatkou mesta je Pražský hrad, sídlo českých kniežat a kráľov, ktorého komplex tvorí niekoľko nádvorí s katedrálou sv. Víta, Starým kráľovským palácom a Zlatou uličkou. K nezabudnuteľným zážitkom patria aj vyhliadkové platby po Vltave alebo výlet na Petřín k rozhľadne, ktorá pripomína parížsku Eiffelovu vežu.

KARLOVY VARY

Karlovy VaryKarlovy Vary majú svetový unikát v počte liečivých horúcich prameňov na svete a právom patria medzi najznámejšie kúpele v Európe. Podľa povesti bolo mesto založené v 14. storočí Karlom IV. po náhodnom objavení termálnych prameňov jeho loveckou družinou. Symbolom kúpeľov je Vřídelní kolonáda a prameň Vřídlo, ktorý zásobuje termálnou vodou všetky kúpeľné zariadenia a zabezpečuje základnú surovinu pre výrobu karlovarskej soli. Vďaka vlastnostiam karlovarských minerálnych prameňov sú kúpele zamerané na liečbu rôznych ochorení, ako sú ochorenia tráviaceho a pohybového ústrojenstva, poruchy látkovej výmeny a zubné ochorenia. V centre mesta sa nachádzajú aj Alžbetine lázně, ktoré sú oázou pokoja a patria k architektonickým dominantám Karlových Varov. K sláve mesta neprispelo iba kúpeľníctvo, ale aj karlovarské značky ako Becherovka, či sklárne Moser.

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ

Mariánské LázněMariánské Lázně sú svetoznáme západočeské kúpele, preslávené najmä bohatstvom liečebných termálnych prameňov. Vďaka rozmanitosti týchto prameňov sú kúpele zamerané na liečbu viacerých chorôb, ako napríklad metabolické ochorenia, choroby pohybového a dýchacieho ústrojenstva, onkologické a gynekologické ochorenia, choroby ľadvín a močových ciest. V samotných kúpeľoch sa nachádza okolo 40 minerálnych prameňov, v najbližšom okolí vyviera cez 100 minerálnych prameňov. Kolonády a altány zastrešujú miestne pramene a dokresľujú tak malebnú kúpeľnú atmosféru. Najznámejšou kolonádou je Hlavná kúpeľná kolonáda alebo tiež Kolonáda Maxima Gorkého, ktorá je historickou pamiatkou českého kúpeľníctva. Neodmysliteľným symbolom kúpeľov je Zpívajíci fontána, ktorá hrá v každú nepárnu hodinu. Poloha kúpeľov uprostred lesa je ideálna pre milovníkov prírody, golfu, turistiky, cykloturistiky a lyžovania. Starostlivo upravené parky, nádherná architektúra, zachované pamätné miesta a slávna minulosť napomáhajú k tomu, že sú Mariánské Lázně uznávané kultúrne a spoločenské centrum.

FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

Františkovy LázněFrantiškovy Lázně sú najmenšie kúpele zo západočeského kúpeľného trojuholníka, ktorý tvoria aj Karlovy Vary a Mariánské Lázně. Toto malé mesto sa môže dodnes chváliť elegantnými kolonádami, krásnou prírodou v podobe parkov, príjemným prostredím a pocitom pokoja a odpočinku. Františkovy Lázně využívajú unikátne prírodné liečivé zdroje k liečeniu gynekologických ochorení, ochorení pohybového aparátu, srdca a ciev, tráviacich či nervových ochorení. Symbolom kúpeľov je socha malého Františka s rybou, ktorému sú pripisované zázračné vlastnosti. Hovorí sa, že každá pacientka, ktorá sa dotkne jeho palca na ľavej nohe, zaručene otehotnie. Dnes je originál sochy umiestnený v miestnom múzeu a jeho napodobenina pred Spoločenským domom. V meste sa nachádza aj aquapark Aquaforum – svet vody a relaxácie s príjemne teplou vodou v bazénoch, vírivkách a tobogánoch.

KRKONOŠE

KrkonošeKrkonoše sú najvyšším pohorím Českej republiky, susediace s rovnomenným národným parkom v Poľsku, pričom spoločne vytvárajú biosférickú rezerváciu UNESCO. Vďaka výnimočným prírodným hodnotám, rozmanitej krajine a bohatej histórií tu bol založený najstarší český národný park. V zimnom období sa návštevníci môžu tešiť zo zimných stredísk s kvalitnými lyžiarskymi areálmi, udržiavaných bežeckých tratí a ideálnych snehových podmienok. Počas leta zase poteší množstvo značených turistických trás a cyklotrás. Tieto kúzelné hory sa môžu pochváliť najvyššou horou Českej republiky, Sněžkou, na ktorej sa nachádza kaplnka sv. Vavrinca a budova pošty.

LIPNO

lipno-frymburkLipno svojou krásou a nekonecne širokými možnostami trávenia volného casu po celý rok prekvapí všetkých návštevníkov, ktorí si ho okamžite zamilujú. V lete krásne pláže, rybárcenie, desiatky kilometrov cyklotrás malebnou šumavskou krajinou, v zime zase korculovanie na najdlhšej korculiarskej dráhe na svete. Obec Cerná v Pošumaví sa postupne stala prirodzeným centrom lipenskej oblasti. Vodná nádrž je v týchto miestach najširšia a tak sú tu ideálne podmienky pre športové vyžitie, hlavne pre jachting, windsurfing i kiteboarding. Obec je velmi dobre prístupná z hladiska dopravného spojenia, je križovatkou spojníc medzi Ceským Krumlovom, Volarmi a Vyšším Brodom. Na území obce je pät auto kempov a velké množstvo reštauracných a ubytovacích zariadení. Turisticky významná je siet cyklotrás vybudovaná na celom území Lipenska, šest z nich prechádza práve obcou Cerná v Pošumaví. Vodná nádrž Lipno, niekedy nazývaná aj ako „ceské more“, je posadená do fascinujúcej šumavskej prírody pod hranicnými hrebenmi s Rakúskom a Nemeckom. Svojou dlžkou 42 km a maximálnou šírkou 10 km poskytuje Lipno a jeho okolie ideálne možnosti pre turistiku. Vody Lipna každorocne lákajú kajakárov, jachtárov ci surferov. Pre relaxáciu a odpocinok je možné využit desiatky pláží, ktoré sú ciastocne piesocnaté a ciastocne trávnaté.

VELKÉ LOSINY

Velké LosinyVelké Losiny vďaka svojej dlhoročnej histórií patria medzi najstaršie a najznámejšie moravské termálne kúpele v Českej republike. Svoju slávu získali najmä pre liečebné výsledky a jedinečné sírne termálne pramene. Blahodárne účinky miestnych termálnych sírnych prameňov a dlhoročné skúsenosti v odbornej rehabilitácií sa využívajú k liečbe pohybového aparátu, kožných, neurologických a obehových chorôb. Príjemná poloha kúpeľov v oblasti Jeseníkov je ideálna pre rôzne športové aktivity či už v lete alebo v zime. Súčasťou kúpeľov je aj rozsiahly kúpeľný lesopark so vzácnymi drevinami a storočnými stromami. Na okraji kúpeľného parku sa nachádza termálny park Termály Losiny. V areáli sa nachádza 9 vnútorných a vonkajších bazénov, vodné atrakcie, sauny, masáže, reštaurácie, letná terasa a občerstvenie.

VYSOČINA

VysočinaKraj Vysočina sa nachádza na pomedzí Čiech a Moravy, v samotnom strede Českej republiky. Návštevníci v tomto kraji nájdu hneď tri miesta s pamiatkami svetového dedičstva UNESCO, pôvabné historické mestá, židovské a technické pamiatky, hrady, zámky a múzeá. Pre milovníkov prírody ponúka nedotknuté prírodné bohatstvo, chránené územia, vzácne druhy fauny a flóry, skaly, riečne údolia a značené trasy pre cyklistov a turistov. Medzi najnavštevovanejšie miesta Vysočiny patria aquapark Vodní ráj a zoologická záhrada v Jihlave, zámok a historické centrum v Telči, pútnický kostol sv. Jana Nepomuckého na Zelenej hoře pri Žďári nad Sázavou, či Žďárske vrchy a Železné hory.

 

OSTROŽSKÁ NOVÁ VES - SIRNATÉ LÁZNĚ

SirnatéSirnaté lázně Ostrožská Nová Ves ležia v srdci Moravského Slovácka, cca 8 km od okresného mesta Uherské Hradiště. Hlavnou liečebnou procedúrou sú sírne kúpele a vlastná minerálna voda. Kúpele sú zamerané na liečbu pohybového aparátu, kožných ochorení ako sú predovšetkým lupienka, atopické ekzémy a akné, pre ktoré majú výnimočné predpoklady vďaka výskytu prírodných liečivých prameňov s obsahom síry. Kľudné a malebné prostredie, výborné účinky kúpeľných a relaxačných procedúr, prechádzky kúpeľným parkom či výlety do okolia prispievajú k regenerácií tela a psychiky.

LUHAČOVICE

SirnatéKúpele Luhačovice sú najväčšie moravské kúpele, ktoré majú dlhú tradíciu kúpeľnej liečby dýchacích ciest, tráviaceho ústrojenstva, cukrovky a pohybového aparátu. Preslávené sú najmä prírodnými liečivými prameňmi, priaznivými klimatickými podmienkami a príjemným prostredím. Každú hodinu tu vyviera na povrch 15 tisíc litrov minerálnej vody, kvôli ktorej sem prichádza množstvo návštevníkov z celého sveta. Luhačovické pramene sú považované za jedny z najúčinnejších v Európe. Najznámejšia je prírodná liečivá minerálna voda Vincentka, ktorá sa servírovala dokonca na cisárskom dvore a vo viedenských kaviarňach. Krásnu prírody Bielych Karpát doplňuje kolonáda, rozľahlé parky s fontánami a upravenými vychádzkovými cestami, pavilóny, liečivé pramene a predovšetkým nezameniteľná ľudová architektúra od slovenského architekta Dušana Jurkoviča.

 
 

vlajka česká republika ČESKÁ REPUBLIKA

 • Rozloha:
  78 865 km2
 • Počet obyvateľov:
  10,65 miliónov
 • Hlavné mesto:
  Praha
 • Mena:
  Česká koruna
 • Jazyk:
  český jazyk