logo
PEGAS TOUR
CESTOVNÁ KANCELÁRIA
 
Zákaznícka linka
032/ 7444 473
 
Želáte si dostávať ponuky do e-mailu?
 
 
katalog titulka
 
 
sacka logo
 
 
click2claim
 

JEDNODŇOVÉ AKCIE

 
 
 

Na ceste od grófky ku generálovi

Termín : 29. 8. 2021 - 29. 8. 2021
Dĺžka : 1 dní
Základná cena za osobu od : 27,00
Typ zájazdu :  jednodňový
Typ ubytovania :  bez ubytovania
Doprava :  Autobusom
Strava :  bez stravy
Číslo zájazdu :  
 
 
Čachtický hrad je malebná zrúcanina ,,tajomného hradu v Karpatoch“, ktorá poskytuje nádherný výhľad. Hrad vznikol v druhej polovici 13. storočia a patril do sústavy pohraničných kráľovských hradov chrániacich západné hranice Uhorska.
Park miniatúr v Podolí ukrýva expozíciu pod holým nebom s viac ako 80-timi modelmi hradov, zámkov, kostolíkov, chát a rozhľadní a rodných domov významných osobností. Cieľom tvorcov parku je zachrániť objekty kultúrneho dedičstva, vyhotovených v podobe čias ich najväčšej slávy.
Mohyla Milana Rastislava Štefánika sa nachádza na vrchu Bradlo medzi mestom Brezová pod Bradlom a obcou Košariská. Mohyla je dielom architekta Dušana Jurkoviča a miestom posledného odpočinku generála Dr. Milana Rastislava Štefánika – jednej z kľúčových osobností Slovenska.

PROGRAM:
- odchod v ranných hodinách z Popradu (nástupné miesta: PP, LM, RK, MT, ZA, PB, TN).
- príchod do Čachtíc - návšteva hradu, ktorý smutne preslávila Alžbeta Báthoryová, prezývaná aj ,,krvavá grófka“. - presun do obce Podolie, v ktorom sa nachádza unikátny produkt cestovného ruchu na Slovensku – Park miniatúr.
- presun k Mohyle Milana Rastislava Štefánika, národnej pamiatke Slovenska, ktorá je zapísaná v zozname Európskeho kultúrneho dedičstva.
- odchod do Popradu o cca 18:00 hod.
 
V cene:
• doprava klimatizovaným autobusom • sprievodca CK PEGAS TOUR • DPH.  
 
Možné príplatky :
• cestovné poistenie 1,30 €/os. nad 15 r./deň, 0,70 €/dieťa do 15 r./deň  
 
Možné vstupy (na mieste):
Čachtický hrad: 3,- €/dospelá osoba, 2,- €/seniori a študenti, 1,50 €/ dieťa 6-15 r.; Park miniatúr: 4,- €/dospelá osoba, 3,- €/seniori, deti a študenti.
 
Ceny vstupov sú orientačné, počas roka sa menia.
 
hore na vrch stránky