logo
PEGAS TOUR
CESTOVNÁ KANCELÁRIA
 
Zákaznícka linka
032/ 7444 473
 
SLOVENSKO - Turčianske Teplice

vyberte hotel

LIEČEBNÉ DOMY VEĽKÁ FATRA**** a AQUA** |  ROYAL PALACE***** | 
 
 

 hotel   LIEČEBNÉ DOMY VEĽKÁ FATRA**** a AQUA** 

 
ZLATÉ KÚPELE TURČIANSKE TEPLICE: kúpeľný areál Zlatých kúpeľov tvorí centrum mesta Turčianske Teplice. Architektonickou dominantou areálu je budova Royal Bath alebo Zlatý kúpeľ. Je to kultúrna pamiatka, ktorá je priamo prepojená hotelom Royal Palace*****. V blízkosti hotela sa nachádza Spa & Aquapark, do ktorého je z hotela priamy vstup. Návštevníci majú k dispozícii 6 krytých bazénov, z toho sú tri pisciny teda priamo vývery s vlastným prírodným zdrojom liečivej minerálnej vody. Ďalšie dva bazény nájdu návštevníci vo vonkajšej časti aqaparku. Východ z Royal Palace je priamo do majestátneho centrálneho kúpeľného parku, ktorý je tiež kultúrnou pamiatkou. Centrálnu zónu areálu tvoria aj liečebné domy Veľká Fatra*** a Veľká Fatra****, v ktorých sa nachádzajú aj kúpeľno-rehabilitačné priestory na procedúry a masáže. Ďalším liečebným objektom neďaleko Spa & Aquapark je Liečebný dom Aqua **. Hlavným liečebným prostriedkom kúpeľov je termálna liečivá minerálna voda, ktorá je svojimi účinkami predurčená pre liečbu ochorení pohybového aparátu, pre liečbu neurologických, gynekologických, urologických ochorení a ochorení tráviaceho ústrojenstva a aj ako podporná liečba po liečbe onkologických ochorení.
SPA & AQUAPARK (areál Spa & Aquapark je celoročný a pozostáva z dvoch častí):
Areál SPA s liečivou termálnou minerálnou vodou do 38°C, v ktorom nájdete: ČERVENÝ kľudový bazén (38°C), ĽUDOVÝ rehabilitačný bazén s vodnými chrličmi a masážnymi tryskami (33°C), WHIRLPOOL vírivku pre 8 osôb (35°C). Súčasťou komplexu je VITÁLNY SVET, ktorý ponúka rôzne druhy celotelových relaxačných ošetrení a masáží: bylinková parná sauna, Rasul – prírodný zábal v kombinácii so saunou, špeciálne a klasické masáže,  relaxačné ošetrenia tela a tváre.
Areál AQUAPARK s termálnou vodou do 33°C, v ktorom nájdete: PLAVECKÝ bazén 25 m - vonkajší bazén s vodnými chrličmi a masážnymi tryskami, ATRAKČNÝ bazén - vonkajší bazén s vodnými masážnymi lehátkami, divokou riekou a vodnými chrličmi, TOBOGÁNY „KAMIKADZE" (47 m) a „ATRAKČNÝ MOVIE" (97 m) – celoročné tobogány so zvukovými, svetelnými a obrázkovými efektmi, SEDACÍ bazén – vnútorný bazén kruhového tvaru so svetelným efektom a masážnymi tryskami.  Letná prevádzka: VEĽKÁ ŠMYKĽAVKA, DETSKÝ BAZÉN so šmykľavkou a detským ihriskom, BAR NA OSTROVE, MINIGOLF.
Areál SPA je vzájomne prepojený uzavretým spojovacím mostom s areálom AQUAPARK.

VYBAVENIE LIEČEBNÝCH DOMOV:
Liečebný dom Veľká Fatra**** predstavuje moderné a luxusné ubytovanie v Zlatých kúpeľoch, procedúry aj ďalšie služby dostupné priamo v liečebnom dome. Má recepciu, výťah, jedáleň, kaviareň, lobby bar, fitness, balneoprevádzku, bazén Olympic, detský kútik, kozmetiku, internet, parkovanie (za poplatok).
Liečebný dom Aqua** sa nachádza v tichej časti Turčianskych Teplíc, len cca 50 m od SPA & AQUAPARKU. Je určený pre ekonomicky výhodné ubytovanie, stravovanie a ostatné služby sú poskytované v LD Veľká Fatra, vzdialeného cca 200 m.
IZBY: izby v LD Veľká Fatra - dvojlôžkové izby, sprcha s WC, TV so satelitom, rádio, telefón, minibar, Wi-Fi, väčšina izieb má balkón, možnosť ubytovania aj v jednolôžkových izbách a apartmánoch (na vyžiadanie - za príplatok). Izby v LD Aqua - dvojlôžkové izby, sprcha s WC, TV so satelitom, rádio, väčšina izieb má balkón. Možnosť ubytovania v jednolôžkových izbách (na vyžiadanie - za príplatok).

TYPY POBYTOV:
UBYTOVANIE S RAŇAJKAMI: ubytovanie, raňajky, voľný vstup do plaveckého bazéna Olympic a do Fitness počas prevádzkových hodín.
SPA & AQUAPARK: ubytovanie, polpenzia, 3-hodinový vstup do SPA&AQUAPARKU na každé prenocovanie, voľný vstup do plaveckého bazéna Olympic a do Fitness počas prevádzkových hodín.
WELLNESS VÍKEND: ubytovanie, polpenzia, neobmedzený vstup do SPA&AQUAPARKU, 2 x 30 min. vstup do Royal Bath, voľný vstup do plaveckého bazéna Olympic a do Fitness počas prevádzkových hodín.
Pobyt na min. 2 noci.
LIEČEBNÝ POBYT SENIOR: ubytovanie, polpenzia, vstupné lekárske vyšetrenie, 10 liečebných procedúr na základe odporúčania lekára (termálne minerálne kúpele, vodoliečba, teploliečba, elektroliečba, masáže, liečba svetlom, laserom, skupinová a individuálna rehabilitácia a iné), voľný vstup do plaveckého bazéna Olympic a do Fitness počas prevádzkových hodín.
Pobyt na min. 5 nocí.
LIEČEBNÝ POBYT KLASIK: ubytovanie, plná penzia, vstupné lekárske vyšetrenie, 21 liečebných procedúr na základe odporúčania lekára (termálne minerálne kúpele, vodoliečba, teploliečba, elektroliečba, masáže, liečba svetlom, laserom, skupinová a individuálna rehabilitácia a iné), voľný vstup do plaveckého bazéna Olympic a do Fitness počas prevádzkových hodín.
Pobyt na min. 7 nocí.
 
Strava : LD Veľká Fatra: raňajky resp. polpenzia; raňajky - formou švédskych stolov, večere - formou švédskych stolov alebo výber z troch druhov jedál deň vopred. LD Aqua: raňajky resp. polpenzia; raňajky a večere – kontinentálne, výber z 5 jedál v prevádzke Café Mikuláša Galandu (cca 15 m od LD Aqua). Možnosť stravovania formou švédskych stolov v LD Veľká Fatra (za príplatok).
Okolie : Múzeum mincí a medailí v Kremnici, plavba na plti na rieke Váh, hrad Strečno, Oravský hrad, zrúcanina hradu Blatnica
 
V prípade záujmu o cenovú ponuku nás prosím kontaktujte e-mailom na office@pegastour.sk alebo telefonicky na čísle 032/7444 473.
 
 
V cene:
• ubytovanie • raňajky resp. polpenzia resp. plná penzia • voľný vstup do plaveckého bazéna Olympic a do Fitness počas prevádzkových hodín • služby podľa pobytu • DPH  
 
Možné príplatky:
•  cestovné poistenie +1,30 €/osoba nad 15 r./deň, +0,70 €/dieťa do 15 r./deň • parkovanie cca 1-3 €/noc (záleží od vzdialenosti parkoviska) - platba na mieste  
 
Povinné príplatky:
• kúpeľný poplatok + daň z ubytovania +1,95 €/osoba/noc - platba na mieste  
 
Detské ceny:
dieťa do 4 r. bez nároku na služby ZDARMA, cena pobytu pre dieťa 4-10 r. na základnom lôžku je 21,- €/noc v dvojlôžkovej izbe v LD Aqua, 33,- €/noc v dvojlôžkovej izbe v LD Veľká Fatra, cena pobytu pre dieťa 11-15 r. na základnom lôžku je 32,- €/noc v dvojlôžkovej izbe v LD Aqua, 45,- €/noc v dvojlôžkovej izbe v LD Veľká Fatra, (cena zahŕňa: ubytovanie, rozsah stravy podľa stravy rodiča, voľný vstup do bazéna Olympic a 3-hodinový vstup do SPA & AQUAPARKU v sprievode dospelej osoby so zakúpeným vstupom)
 
Možné zľavy:
pri zakúpení pobytu SPA & AQUAPARK na 5 a viac nocí zľava -10,-€/osoba v 2-lôžkovej izbe/noc (LD Veľká Fatra), -6,-€/osoba v 2-lôžkovej izbe/noc (LD Aqua)