logo
PEGAS TOUR
CESTOVNÁ KANCELÁRIA
 
Zákaznícka linka
032/ 7444 473
 
SLOVENSKO - Dudince

vyberte hotel

kúpeľný komplex liečebných domov RUBÍN***, SMARAGD*** a hotel MINERÁL*** | 
 
 

 hotel   kúpeľný komplex liečebných domov RUBÍN***, SMARAGD*** a hotel MINERÁL*** 

 
POLOHA: Kúpele Dudince patria medzi najmladšie kúpele na Slovensku a nachádzajú sa v údolí riečky Štiavnice, 56 km juhozápadne od Zvolena v nadmorskej výške 140 m.n.m. Vďaka zemepisnej polohe sa vyznačujú veľkým počtom slnečných dní v roku a malou oblačnosťou, čo vytvára pre návštevníkov kúpeľov ideálne podmienky na oddych. Dudinská minerálna voda patrí medzi najvzácnejšie vody na svete, jej jedinečné zloženie a vhodná kombinácia procedúr priaznivo pôsobia pri liečbe ochorení pohybového aparátu, neurologických ochoreniach a chorôb srdcovo-cievneho systému. Ojedinelá kombinácia oxidu uhličitého a sírovodíka umožňuje aj liečbu rôznych ochorení súčasne. Veľké množstvo rozpustených minerálnych látok a plynov začleňuje tieto pramene medzi najcennejšie minerálne liečivé vody na svete.
VYBAVENIE HOTELA: 
Novo zrekonštruovaný liečebný dom RUBÍN sa nachádza v prírodnom parku Dudiniec. Jeho prednosťou sú všetky služby pod jednou strechou (procedúry, bazén, rekondično-rehabilitačné centrum, ). Liečebný dom je vybavený novým zariadením a vyhovie aj najnáročnejšej klientele. V liečebnom dome sa nachádza reštaurácia, lobby bar, wifi, ambulancie lekárov, zubná ambulancia, kaderníctvo a kozmetika, balneoterapia, wellness centrum, vonkajší bazén Rubín, vnútorný relaxačný bazén Wellnea, Thai Relax Center (thajské masáže), parkovanie je možné cca 150 m od liečebného domu. 
Liečebný dom SMARAGD ponúka tichšie ubytovanie s väčšími izbami. S liečebným domom Rubín tvoria jeden komplex, ktorý je prepojený presklenou spojovacou chodbou, vďaka tomu je možné prejsť na procedúry do kúpeľnej balneoterapie či do wellness suchou nohou. V rokoch 2015 a 2017 bol liečebný dom rekonštruovaný. V liečebnom dome sa nachádza jedáleň, kaviareň s letnou terasou, slnečná strešná terasa, úschovňa batožiny a bicyklov, spoločenská sála, wifi, parkovanie je možné cca 150 m od liečebného domu.
Moderný kúpeľný hotel MINERÁL sa nachádza v centre mesta Dudince v tesnej blízkosti kúpeľného areálu, cca 390 metrov od liečebného domu Rubín. V roku 2010 prešiel kompletnou rekonštrukciou. V hoteli sa nachádza wellness centrum, slender štúdio (štúdio so strojmi, ktoré pomáhajú cvičiť), lobby bar, kongresové a spoločenské miestnosti, wifi, parkovanie je možné priamo pred hotelom. Niektoré liečebné procedúry sa poskytujú priamo v tomto kúpeľnom hoteli.
IZBY: zrekonštruované komfortne zariadené klimatizované dvojlôžkové izby. Všetky izby majú sprchu s WC, wifi, TV, telefón. Izby KH Minerál majú naviac klimatizáciu, minibar, trezor, kúpací plášť na izbe, balkón (za príplatok). Izby LD Rubín a Smaragd majú naviac chladničku, rádio a balkón. Ubytovanie je možné aj v apartmánoch (na vyžiadanie - za príplatok).

POPIS POBYTOV:
MEDICAL GOLD: ubytovanie s plnou penziou, povinná lekárska konzultácia, priemerne 3 liečebné procedúry na ošetrovací deň (ošetrovacie dni sú pondelok až sobota), denne vstup do vnútorného relaxačného bazéna Wellnea v Rubíne (celoročne), denne vstup do vonkajšieho bazéna Rubín (počas prevádzkového obdobia). Odporúčaný nástup na pobyt z dôvodu optimalizácie návštevy lekára a liečebného režimu je v pracovné dni dopoludnia alebo v nedeľu popoludní. Pobyt min. na 4 noci.
MEDICAL SILVER: ubytovanie s polpenziou, povinná lekárska konzultácia, priemerne 2 liečebné procedúry na ošetrovací deň (ošetrovacie dni sú pondelok až sobota), denne vstup do vnútorného relaxačného bazéna Wellnea v Rubíne (celoročne), denne vstup do vonkajšieho bazéna Rubín (počas prevádzkového obdobia). Odporúčaný nástup na pobyt z dôvodu optimalizácie návštevy lekára a liečebného režimu je v pracovné dni dopoludnia alebo v nedeľu popoludní. Pobyt na min. 4 noci.
MEDICAL MINI: ubytovanie s plnou penziou, povinná lekárska konzultácia, 7 liečebných procedúr za pobyt (typ procedúr odporúča lekár na základe zdravotného stavu klienta), denne vstup do vnútorného relaxačného bazéna Wellnea v Rubíne (celoročne), denne vstup do vonkajšieho bazéna Rubín (počas prevádzkového obdobia). Nástupné dni na pobyt: nedeľa – štvrtok. Pobyt na 3 noci.
ROMANTIC: ubytovanie v dvojlôžkovej izbe s plnou penziou (1x romantická večera s miešaným „nápojom lásky“ v reštaurácii Rubín, 2x bufetové raňajky s možnosťou donášky raňajok do izby – podľa želania, 2x obed a 1x večera formou výberu v reštaurácii Rubín), 1x za pobyt aromatická masáž čiastočná (pre oboch), 1x „Kleopatrin mliečny kúpeľ“ v relaxačnej DUO vani, denne vstup do vnútorného relaxačného bazéna Wellnea  Rubín, 2x 2-hodinový vstup do Vitálneho sveta Wellnea s možnosťou využitia suchej a parnej sauny, whirpool, tepidária a oddychovej zóny (pre oboch), vstup do vonkajšieho bazéna Rubín počas prevádzky, darček pre dvojicu. Nástup na pobyt je možný v pondelok až piatok. Pobyt na 2 noci.
Strava : polpenzia resp. plná penzia (podľa vybraného pobytu). Raňajky - formou bufetu, obedy a večere - výber z menu, šalátový bufet.
Okolie : Banská Štiavnica – zapísaná do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO, kaštieľ vo Svätom Antone, skalné obydlia v Brhlovciach, Podhájska - termálne kúpalisko
 
 
V cene:
• 2x (pobyt Romantic) resp. 3x (pobyt Medical Mini) resp. 4x (pobyt Medical Gold, Medical Silver) ubytovanie • 4x polpenzia (pobyt Medical Silver) resp. 2x (pobyt Romantic) resp. 3x (pobyt Medical Mini) resp. 4x plná penzia (pobyt Medical Gold) • služby podľa pobytu • denne vstup do vnútorného relaxačného bazéna Wellnea v Rubíne (celoročne) • denne vstup do vonkajšieho bazéna Rubín (počas prevádzkového obdobia) • DPH  
 
Možné príplatky:
• cestovné poistenie +1,- €/osoba nad 15 r./deň, +0,50 €/dieťa do 15 r./deň • balkón +6,-€/izba/noc (KH Minerál) • jednolôžková izba +15,-€/noc • príplatok za využívanie dvojlôžkovej izby jednou osobou na žiadosť klienta +25,-€/noc  
 
Povinné príplatky:
• daň z ubytovania cca 1,50 €/osoba/noc - platba na mieste  
 
Možné zľavy:
pri zakúpení pobytu MEDICAL GOLD alebo MEDICAL SILVER v trvaní 13 a viac nocí -10,-€/osoba/noc
 
Kúpele Dudince, a.s. poskytujú kúpeľnú zdravotnú starostlivosť len osobám starším ako 18 rokov. Pobyty uvedené v cenníku je možné objednať iba pre osoby staršie ako 18 rokov.