logo
PEGAS TOUR
CESTOVNÁ KANCELÁRIA
 
Zákaznícka linka
032/ 7444 473
 

HEVÍZ

HevizLiečebný účinok termálnej vody v Hévízi je na svete jedinečný a je veľmi vhodný na liečbu reumatických ochorení pohybového ústrojenstva a niektorých gynekologických ochorení. Hévíz je jedným z najdôležitejších kúpeľných a turistických centier v Zadunajsku. Počas dvesto rokov sa jazero Hévíz stalo známym nielen v Európe, ale aj na celom svete. Podľa súčasných dokumentov bývalý majiteľ kúpeľa, gróf György Festetics, prvýkrát v roku 1795 vytvoril možnosť poskytnúť ubytovanie a lekársku starostlivosť pre ľudí, ktorí tam prichádzali. Jazero Hevíz je najväčším jazerom s teplou vodou na svete, s rozlohou až 4,4 ha. Jeho prameň dáva okolo 86 miliónov litrov vody denne. Teplota vody v jazere je v lete 33 - 36 ° C a na veľkých otvorených plochách sa ochladzuje iba na 23 - 25 ° C. Liečebná kúra slúži nielen ako rehabilitácia, ale aj ako prevencia, relaxácia a osvieženie. Jednou z atrakcií kúpeľov je kúpeľný dom postavený na piliéroch, ktorý ľuďom pripomína Benátky.

BÜKFÜRDŐ

BukfurdoBükfürdő je miesto, kde každú vekovú kategóriu čakajú vysokokvalitné služby a fascinujúce prírodné prostredie. Kariéra kúpeľnej vody v Büku sa začala v roku 1976, vtedy keď hľadači ropy, pracujúci v tejto oblasti, objavili ermálnu vodu. Liečivá voda má teplotu 58°C a má mimoriadne vysoký obsah železa. Medzi hlavne pozoruhodnosti okolí Büku patrí Zámok Szapáry a za návštevu stojí aj blízky Kőszeg, jedno z najkrajších historických mestečiek Maďarska, a Velem (klimatické stredisko s výborným, osviežujúcim vzduchom) alebo Szombathely, mesto obývané od dôb Rimanov, kde sa nachádza mnoho architektonických pamiatok, vrátane zaujímavej, často navštevovanej svätyne bohyne Isis.

MOSONMAGYARÓVÁR

MosonmagyarovarKrásne mestečko s domami postavenými prevažne v barokovom a klasicistickom štýle. Význam tejto lokality bol v minulosti veľmi dôležitý, svedčí o tom i fakt, že bola súčasťou Jantárovej cesty, ktorá spájala Baltské more a Stredozemné more. V súčasnosti je obľúbenou turistickou destináciou vďaka termálnym a liečebným kúpeľom, minerálna voda sa úspešne využíva na liečbu ochorení pohybového ústrojenstva, chronických chorôb dýchacích ciest a ako pitná kúra pri žalúdočných a črevných ťažkostiach. Podľa odbornej literatúry liečivá voda miestnych kúpeľov patrí medzi 5 najúčinnejších v Európe.

DEBRECIN

DebrecinDebrecín je metropolou východného Maďarska a vďaka svojej blízkosti k Rumunsku a Ukrajine je východiskovým bodom na ceste do týchto krajín. Mesto leží v blízkosti Národného parku Hortobágy, ktorý je domovom viacerých ohrozených živočíchov. Názov mesta Debrecín vznikol v 13. storočí a pravdepodobne znamená „dobrá zem.“ V meste sa nachádza Nový Veľký kalvínsky kostol, ktorý je postavený v klasicistickom štýle a s kostolom sa viaže i významná historická udalosť - 14. apríla 1849 tu Ľudovít Košút vyhlásil nezávislosť Uhorska. V chráme je dodnes uchovaná stolička, na ktorej Košút sedával. Meno tohto významného politika nesie aj námestie, kde kostol stojí. Košútovo námestie (Kossuth tér) tvorí centrum mesta a nájdete na ňom sochu Košúta.

 
 

vlajka slovensko MAĎARSKO

 • Rozloha:
  93 030 km2
 • Počet obyvateľov:
  9,773 miliónov
 • Hlavné mesto:
  Budapešť
 • Mena:
  Maďarský forint
 • Jazyk:
  Maďarčina