logo
PEGAS TOUR
CESTOVNÁ KANCELÁRIA
 
Zákaznícka linka
032/ 7444 473
 

WROCLAW

WroclawWroclaw je jedno z najväčších a najstarších miest v Poľsku, ktoré ponúka svojim návštevníkom množstvo zaujímavých pamiatok, ktoré sa zachovali v pôvodnej podobe. Za zmienku stojí určite ostrov Tumski, baroková Aula Leopoldina, gotická radnica, gotické kostoly, modernistická Hala Storočia, Wroclawská opera, či Tržnica. Námestie, jedno z najväčších v Európe, s farebnými meštianskymi domami pôsobí očarujúcim dojmom na turistov z celého sveta. Oázou pokoja je Japonská záhrada s bohatou záhradnou architektúrou, ktorá vytvára rozprávkové miesto v srdci veľkého mesta. Nezabudnuteľným miestom je Raclawická panoráma – monumentálny obraz z roku 1894 s dĺžkou 114 metrov a šírkou 15 metrov. Mesto Wroclaw ukrýva aj najstaršiu zoologickú záhradu v Poľsku, ktorá je umiestnená do starobylej zástavby.

KRAKOW

KrakowKrakow je jedno z najstarších miest v Poľsku a perla národného kultúrneho dedičstva. Mesto leží na rieke Visle v Malopoľskom regióne a jeho história siaha až do 7. storočia. V minulosti bolo hlavným mestom a sídlom kráľov. Krakow netvorí iba hrad Wawel a Mariánsky kostol na námestí, ale aj bývalá židovská štvrť Kazimierz, či komická a ponurá Nowa Huta. Mesto má tiež svojich hrdinov – Wawelského draka a Lajkonika. Výnimočná atmosféra Krakowa je inšpiráciou pre mnohých umelcov a vedcov. Turisti z celého sveta si toto miesto rýchlo zamilujú a odchádzajú, aby sa po nejakom čase mohli opäť vrátiť. Prispieva k tomu nielen kultúrne a umelecké bohatstvo, ale aj romantické postranné uličky, zákutia a príjemné reštaurácie s regionálnymi špecialitami.

MAZURSKÉ JAZERÁ

MazuryOblasť Mazurských jazier, označovaná tiež ako ,,krajina tisícov jazier“, je veľmi malebná oblasť v severovýchodnom Poľsku, mimoriadne bohatá na prírodu a vzácne vtáctvo. Väčšina jazier, ktoré sú ľadovcového pôvodu, je lemovaná piesočnatými plážami, ubytovacími zariadeniami, reštauráciami a prístavmi. Medzi najobľúbenejšie turistické strediská patria Wegorzewo, Olecko, Mragowo, Gizycko, Mikolajki a Ruciane Nida, z ktorých väčšia časť je prepojená kanálmi a jazerami. Mazurské jazerá, obklopené lesmi a lúkami, vytvárajú pokojnú dovolenkovú destináciu, v ktorej si návštevníci môžu zaplávať hodvábne hladkou vodou, užiť si prechádzku v prírode či vodné športy, spoznať historické pamiatky alebo len relaxovať pri dobrom víne a jedle.

 
 

vlajka PL POĽSKO

 • Rozloha:
  312 679 km2
 • Počet obyvateľov:
  37,97 miliónov
 • Hlavné mesto:
  Varšava
 • Mena:
  Poľský zlotý
 • Jazyk:
  poľský jazyk