logo
PEGAS TOUR
CESTOVNÁ KANCELÁRIA
 
Zákaznícka linka
032/ 7444 473
 

Poznávacie zájazdy - AUTOBUSOVÉ

 
 
 
 

za krásami východného SLOVENSKA

 
ZĽAVA FIRST MINUTE 7% do 31.01.2021 + 2 % NAVIAC
ZĽAVA FIRST MINUTE 5% do 30.04.2021 + 2 % NAVIAC
ZĽAVA VERNÝ KLIENT 3%/osoba
Termín : 14. 10. 2021 - 17. 10. 2021
Dĺžka : 4 dní
Základná cena za osobu od : 251,23 €
Typ zájazdu :  poznávací autobusový
Typ ubytovania :  ubytovanie s raňajkami
Doprava :  Autobusom
Strava :  raňajky
Číslo zájazdu :  8530
 
termín od termín do dĺžka pob. cena EUR
14. 10. 2021 17. 10. 2021 4 (dní) 251,23 €
 cena na osobu po zľavách VERNÝ KLIENT 3% (tabuľková cena 259,- €)
 
1.deň: odchod z Bratislavy v ranných hodinách, v popoludňajších hodinách príchod do starobylého mesta Levoča (UNESCO), prehliadka mesta - budova bývalej levočskej radnice s arkádami (dnes Spišské múzeum), klietka hanby zo 16. storočia, ako aj druhý najväčší kostol na Slovensku - Chrám sv. Jakuba - k mimoriadne cenným patrí najmä interiér kostola, ktorý je jedinečným múzeom stredovekého sakrálneho umenia. Neskorogotický drevený hlavný oltár sv. Jakuba je s výškou 18,6 m najvyšší svojho druhu na svete. Zhotovili ho z lipového dreva v dielni Majstra Pavla z Levoče. Návšteva Kostola sv. Ducha v Žehre, ktorý sa do dnešných dní zachoval v takmer neporušenej stredovekej podobe spolu s nástennými maľbami v jeho interiéri. Impozantný Spišský hrad (UNESCO) je svojou rozlohou jedným z najväčších zrúcaninových hradných komplexov v strednej Európe, presun na ubytovanie.
2.deň: raňajky, návšteva Vojenského historického múzea vo Svidníku, následne presun na Dukliansky priesmyk, ktorý predstavuje pôsobivé múzeum vojny pod holým nebom. Drevený gréckokatolícky Chrám sv. Mikuláša v Bodružali (UNESCO) je jedným z najstarších a najkrajších drevených chrámov na Slovensku. Okrem chrámu ho tvorí aj samostatná zvonica, priľahlý cintorín a drevená ohrada so šindľovou strieškou a vstupnou bránkou, ktorá je zakrytá kužeľovou strechou s makovičkou. Presun do jedného z najstarších slovenských miest a prehliadka mesta Bardejov (UNESCO) s návštevou trojloďovej Baziliky sv. Egídia so súborom jedenástich neskorogotických krídlových oltárov z 15. storočia, presun na ubytovanie.
3.deň: raňajky, odjazd do mesta Stará Ľubovňa a návšteva Ľubovnianskeho hradu. Jeho expozície sú venované histórii hradu, cechom, remeslám a posledným súkromným majiteľom hradu Zamyoyským. Osobitnú expozíciu pod hradom tvorí Múzeum ľudovej architektúry – skanzen. Červený kláštor bol obývaný mníchmi kartuziánskeho a kamaldulského rádu a preslávený hlavne frátrom Cypriánom, ktorý spravoval miestnu lekáreň. Možnosť plavby na pltiach prielomom Dunajca. Prehliadka mesta Kežmarok - radnica, Kežmarský hrad, Bazilika sv. Kríža, najstaršia a najkrajšia renesančná zvonica na Spiši, evanjelický drevený artikulárny kostol, presun na ubytovanie
4.deň: raňajky, návšteva druhého najväčšieho slovenského mesta Košice, ktorému dominuje gotický Dóm sv. Alžbety, ktorý je najväčším kostolom na Slovensku a zároveň najvýchodnejšie ležiacou katedrálou západného typu v Európe. Po ceste naspäť zastávka v rozprávkovom kaštieli Betliar, ktorý predstavuje reprezentačné lovecké sídlo uprostred nádherného anglického parku s romantickými stavbami, umelou jaskyňou a vodopádom. Nachádza sa tu aj pozoruhodná knižnica. Návrat do Bratislavy v neskorých večerných hodinách.
 
Strava : raňajky
 
V cene:
• doprava klimatizovaným autobusom • 3 x ubytovanie s raňajkami • sprievodca • DPH.  
 
Možné príplatky:
• cestovné poistenie +5,20 €/os. nad 15 r./zájazd, +2,80 €/dieťa do 15 r./zájazd • nástupné miesto na autobus: BA, TT, PN, NM +8,- €, TN, PB, ZA, MT bez príplatku • miestenka +8,- € • jednolôžková izba +69,- €/zájazd.  
 
Povinné príplatky:
• pobytová taxa cca 1,- €/osoba/noc – platba na mieste.  
 
Možné vstupy (na mieste):
Chrám sv. Jakuba v Levoči 3,- €, Kostol sv. Ducha v Žehre 2,- €, Spišský hrad 8,- €, Vojenské historické múzeum vo Svidníku + vyhliadková veža Dukla 2,- €, chrám sv. Mikuláša v Bodružali 2,- €, Bazilika sv. Egídia + veža v Bardejove 3,- €, Ľubovniansky hrad + skanzen 6,- €, Múzeum Červený kláštor 3,- €, plavba na plti 14,- €, Kežmarský hrad 6,- €, Expozícia historických vozidiel 2,- €, Dóm sv. Alžbety v Košiciach + krypta Rákocziho + dvojité špirálové schody + kaplnka sv. Michala + veža kráľa Žigmunda 5,- €, kaštieľ Betliar 8,- €.
 
Ceny vstupov sú orientačné, počas roka sa menia.
 
hore na vrch stránky