logo
PEGAS TOUR
CESTOVNÁ KANCELÁRIA
 
Zákaznícka linka
032/ 7444 473
 

Poznávacie zájazdy - AUTOBUSOVÉ

 
 
 
 

TRENČÍN - perla Považia a krásy jej okolia

 
ZĽAVA FIRST MINUTE 7% do 31.01.2021 + 2 % NAVIAC
ZĽAVA FIRST MINUTE 5% do 30.04.2021 + 2 % NAVIAC
ZĽAVA VERNÝ KLIENT 3%/osoba
ZĽAVA SENIOR 55+ 3%/osoba
Termín : 4. 9. 2021 - 5. 9. 2021
Dĺžka : 2 dní
Základná cena za osobu od : 102,46 €
Typ zájazdu :  poznávací autobusový
Typ ubytovania :  ubytovanie s raňajkami
Doprava :  Autobusom
Strava :  raňajky
Číslo zájazdu :  
 
termín od termín do dĺžka pob. cena EUR
 
Beckov • Trenčianske Teplice • Motešice • Skalka • Trenčín

1.deň: odchod z Bratislavy v ranných hodinách, v dopoludňajších hodinách príchod do Beckova, prehliadka legendami opradeného hradu Beckov - dolné nádvorie s katapultom a jedinečnými kováčskymi rekordami, dobová kováčska kuchyňa, hradná studňa s drakom Blundus, hradná veža, kaplnka s tzv. Beckovskou madonou. Presun do kúrie Ambrovec, kde sa možno zoznámiť so životom a dielami J. M. Hurbana, archeologickými nálezmi na hrade Beckov. Na poschodí sa nachádza expozícia prezentujúca bytovú kultúru, nábytok a úžitkové predmety, tvoriace zachovalý fond šľachty. Presun do kúpeľného mesta Trenčianske Teplice, prehliadka mesta - kostol sv. Štefana, centrum mesta, kúpeľný dom Hammam, Most slávy, na ktorom sú upevnené tabuľky s menami slávnych hercov. Medzinárodný filmový festival Artfilm od roku 1995 oceňuje herecké osobnosti za mimoriadny prínos do hereckého umenia v oblasti filmu cenou Hercova misia. Ocenení herci ako napríklad Gérard Depardieu, Omar Sharif, Ladislav Chudík, Božidara Turzonovová a mnohí ďalší osobne pripevňujú mosadznú plaketu so svojim menom na Moste slávy. Presun do Kúpeľnej dvorany, ktorá je srdcom kúpeľov Trenčianske Teplice, prechádzka kúpeľným parkom, ubytovanie. Možnosť kúpania vo vonkajšom bazéne Grand resp. v niektorom z vnútorných termálnych bazénov.

2.deň: raňajky, odchod z Trenčianskych Teplíc, zastávka v žrebčíne v Motešiciach - prehliadka žrebčína, v ktorom sú chované výkonné, elegantné, čistokrvné kone plemena Furioso. Počas roka sa tu konajú preteky v parkúre a všestrannej spôsobilosti. Odchod na pútnické miesto Skalka pri Trenčíne, ktoré je spojené so životom sv. pustovníkov Andreja-Svorada a Beňadika. Prehliadka dvoch objektov – Diecéznej svätyne Sv. Andreja-Svorada a Beňadika na tzv. Malej Skalke, ktorý je postavený na skale, z ktorej bol sv. Beňadik zhodený do Váhu a z tzv. Veľkej Skalky – pozostatkov benediktínskeho opátstva z roku 1224, v ktorom sa nachádza aj Beňadikova jaskyňa. Presun do centra mesta Trenčín, prehliadka mesta - synagóga, mestská brána s vyhliadkovou vežou, piaristický kostol sv. Františka Xaverského, morový stĺp, múzeum, rímsky nápis na trenčianskej hradnej skale. Prehliadka Trenčianskeho hradu - kasáreň, dolné nádvorie, studňa lásky, hladomorňa, Ľudovítov palác, Barborin palác, Matúšova veža, Zápoľského palác.Vo večerných hodinách príchod do Bratislavy.
 
Strava : raňajky
 
V cene:
• doprava klimatizovaným autobusom • 1 x ubytovanie s raňajkami • sprievodca CK PEGAS TOUR • DPH.  
 
Možné príplatky:
•  cestovné poistenie +2,60 €/os. nad 15 r./zájazd, +1,40 €/dieťa do 15 r./zájazd • nástupné miesto na autobus: BA, TT, HC +8,- €, PN, NM bez príplatku • miestenka +8,- € • jednolôžková izba +25,- €/zájazd.  
 
Povinné príplatky:
• pobytová taxa cca 1,- €/osoba/noc – platba na mieste.  
 
Možné vstupy (na mieste):
Beckov: hrad Beckov do 4,-€/dospelá osoba, kúria Ambrovec 2,-€/dospelá osoba • Trenčianske Teplice: vonkajší bazén Grand 5,80€/dospelá osoba/1 hodina, vnútorný termálny bazén od 8,-/20 minút - vstup je potrebné si vopred rezervovať • Trenčín: Mestská veža 1,-€/dospelá osoba, Trenčiansky hrad 7,50€/dospelá osoba.
 
Ceny vstupov sú orientačné, počas roka sa môžu meniť.
 
hore na vrch stránky