logo
PEGAS TOUR
CESTOVNÁ KANCELÁRIA
 
Zákaznícka linka
032/ 7444 473
 

GRAZ

GrazStaré mesto Grazu očakáva očarí svojich návštevníkov najväčším a najkrajším uzatvoreným historickým centrom v strednej Európe. Najideálnejšie je pozrieť si mesto „zhora“. Na Schlossberg vedie výťah, valčeková dráha, chodník aj schody. Hore sa nachádza veža s hodinami, symbol hlavného mesta v Zelenom srdci Rakúska. Nádherný 360 stupňový výhľad bude pre vás odmenou za náročnejší výstup. Obdivujte červené strechy mesta - sú na zozname svetového dedičstva UNESCO. A potom sa zase dole môžete prechádzať v uličkách Starého mesta a na chvíľu sa ocitnúť v období stredoveku, renesancie a baroka, navštíviť kostoly a pokojne objavovať zákutia a obdivovať nádherné nádvorie.

RUST

RustObjavte prekrásny región Neziderského jazera a jeho kultúru s nádhernými hradmi, palácmi a múzeami, ktoré poskytujú pohľad do histórie Burgenlandu. Len cca 3 km od mesta Rust sa nachádza najväčší zábavný park v Rakúsku, kde čaká zábava pre celú rodinu.

KORUTÁNSKO

KorutanskoNa juhu Rakúska sa rozprestiera ďalší raj pre dovolenkárov - Korutánsko. Na úpätí pohoria Karawanken láka na cyklistické i pešie túry „ružové údolie“ Rosental. Iba na skok odtiaľ pulzujú životom strediská vodných športov na jazerách Wörthersee, Faaker See a Ossiacher See. V Gailtale, Glitschtale a Lesachtale – dolinách na slnečnej strane Álp - očakávajú ďalšie jazerá na kúpanie s kvalitou pitnej vody: Liesertal a Maltatal, známe ako rodinnej dovolenke najpriaznivejšie naklonené regióny v Európe. V hornej časti údolia rieky Drau, údolia šumiacej vody tvoria impozantné hory a rieka vzrušujúcu kulisu na pestovanie celej palety činností – od rybárčenia až po adrenalínový paraglajding. Prírodná rezervácia Lavanttal naopak ponúka nezabudnuteľné okamihy nádherného ticha. Stúlené vo svete vrchov Národného parku Nockberge a horských lúk zvádza na výlet jazero Millstätter See v národnom parku Hohe Tauern, s najvyšším štítom Rakúska Großglocknerom (3.798 m). V okolí Feldkirchenu, v údolí Gurktal ako aj v Hemmalande pri St. Veit sa ocitnete v hradoch, zámkoch i kostoloch na každom kroku zoči-voči dávnej histórii. Alebo sa radšej vychystáte na výlety s nádhernými výhľadmi do okolitej krajiny, napr. na Saualpe, do doliny Görtschitz alebo Krappfeld.

 
 

vlajka Austria RAKÚSKO

 • Rozloha:
  83 879 km2
 • Počet obyvateľov:
  8 823 054
 • Hlavné mesto:
  Viedeň
 • Mena:
  Euro
 • Jazyk:
  Nemčina