logo
PEGAS TOUR
CESTOVNÁ KANCELÁRIA
 
Zákaznícka linka
032/ 7444 473
 

Necelých 600 kilometrov z Bratislavy Vás delí od čarovného pobrežia regiónu Friuli a Benátskej riviéry. Pre všetky letoviská, ktoré sa nachádzajú v oblasti severného Jadranu, sú typické dlhé pieskové pláže s pozvoľným vstupom do mora, množstvom príjemných apartmánových a hotelových ubytovacích zariadení, čulý spoločenský život so širokou ponukou reštaurácií, barov, diskoték a obchodov. Pre výhodnú polohu je Benátsky záliv obľúbený hlavne u rodín s deťmi. Výhodou sú samostatné pláže pre psov.

LIGNANO

LignanoLignano je jedno z najkrajších a najlepšie vybavených letovísk v severnej časti Jadranu, cca 80 km od Benátok. Lignano má tri časti, hlavná časť sa nazýva Sabbiadoro, zelená časť Pineta a kľudnejšia časť Riviera. 8 km dlhá pláž so zlatožltým jemným pieskom uspokojí aj najnáročnejších klientov. Pozvoľne sa zvažujúci vstup do mora je ideálnym miestom, kde si vodné radovánky môžu bez obáv vychutnať najmä malé deti. Z rozmanitej ponuky zábavných a športových služieb si vyberie naozaj každý podľa svojej chuti. Moderné stredisko so širokou plážou poskytuje podmienky pre dovolenku plnú zábavy s možnosťou využitia vodných športov, návštevy aquaparku a diskoték.

BIBIONE

BibioneBibione patrí medzi najnavštevovanejšie a najväčšie letoviská severného Talianska. Bibione ma tri časti, centrálna časť Spiaggia, pokojná časť Pineda a Lido del Sole. Je ideálnym miestom pre príjemnú rodinnú dovolenku. Stredisko je situované v rozsiahlom píniovom háji. Široká piesková pláž, po celý deň zaliata slnkom, zapôsobí na každého. Nájdete na nej mnoho reštaurácií, bufetov, sprchy, toalety, ako aj vynikajúce možnosti športového vyžitia. Široká paleta služieb – reštaurácie, diskotéky, pizzérie, cukrárne a obchody so širokým sortimentom – uspokojí všetky vekové kategórie.

CAORLE

CaorleCaorle patrí k najvyhľadávanejším a najobľúbenejším dovolenkovým lokalitám v Benátskom zálive. Svoju obľubu si toto príťažlivé mestečko získalo hlavne spojením historie s moderným letoviskom s množstvom obchodov, reštaurácií, pizzérií, zábavných centier. Pláže z jemného piesku sú široké, s pozvoľným vstupom do mora. Čarovný, historický stred mesta rozďeľuje mestečko na dve časti, západnú (pláž di Ponente) a na východnú (pláž di Levante). Na oboch plážach sú ihriská a športoviská, teda sú vytvorené ideálne podmienky pre rodiny s deťmi. Atraktivitu mesta dopĺňa aj menší vodný park – Aquafollie.

PORTO SANTA MARGHERITA

Porto Santa Margherita je kľudnejšie letovisko, ktoré je súčasťou lokality Caorle. Od historického centra mesta Caorle je táto časť oddelená ústím rieky Livenza, cez ktorú premáva celodenne pravidelná trajektová preprava (plavba trvá cca 2 minúty). Do centra mesta Caorle je možné sa dostať aj autobusovou dopravou. V letovisku Porto Santa Margherita sa nachádzajú obchody, reštaurácie, bary, pizzérie, supermarket. Pre návštevníkov sú k dispozícií tenisové kurty, minigolf, požičovne bicyklov, detské ihriská, herne pre deti a dospelých. Vďaka svojim piesočnatým plážam s pozvoľným vstupom do mora je ideálnym miestom dovolenky pre rodiny s malými deťmi.

ERACLEA MARE

EracleaEraclea Mare, označované aj ako zelená perla Jadranu, je prímorské letovisko nachádzajúce sa medzi letoviskami Lido di Jesolo a Caorle. Mestečko obklopené borovicovým lesom je ideálnym miestom pre pokojnú a relaxačnú dovolenku. Jeho čisté more s jemnou piesočnatou plážou je ideálne pre plážové aktivity, či dlhé prechádzky popri mori. Centrum mestečka je plné moderných a príjemných ubytovacích zariadení, reštaurácií, klubov a nákupných možností.

LIDO DI JESOLO

PlážeLido di Jesolo je jedno z najznámejších kúpeľných miest severného Talianska. Prevažne stredozemská klíma, jemný vánok a 15 km dlhá zlatistá piesočnatá pláž robia z tohto strediska závideniahodné miesto. Na pešej zóne sa počas hlavnej sezóny pravidelne konajú koncerty všetkých žánrov a iné kultúrne podujatia. Množstvo obchodov, pizzérií, reštaurácií, kaviarničiek a cukrární – "zmrzlinární" dotvára ráz čulého strediska. Široké piesočnaté pláže pozvoľne klesajúce do mora sú vhodné aj pre rodiny s deťmi. Jeden z najznámejších vodných parkov - AQUALANDIA - sa nachádza práve v tomto stredisku. V posledných rokoch zažíva toto stredisko veľký turistický rozmach, mimo turistickej sezóny prebieha výstavba nových ubytovacich zariadení ako v zóne Centro-Est, tak i v celom Lido di Jesolo.

BENÁTKY - najznámejšia metropola severného Talianska, GULLIVERLANDIA v Lignano - zábavný park, AQUALANDIA v Lido di Jesolo – vodný park, jeden z najkrajších a najväčších, VERONA – historické mesto, možná návšteva opery, FLORENCIA – najnavštevovanejšie mesto s množstvom historických pamiatok.

emilia_romagna_art_food Oblasť Emilia Romagna v strednom Taliansku je ohraničená riekou Pád na severe a Apeninami na juhu. Návštevníkov upúta krásna príroda, 130 km dlhé pobrežie s krásnymi pieskovými plážami, vynikajúco vybavenými všetkými službami, ihriskami pre deti a športoviskami. Nájdete tu historické pamiatky z čias Etruskov a Rimanov, ale aj hrady, zámky a kláštory v Apeninách. Hlavným mestom tohto úrodného kraja je Bologna so slávnou univerzitou, krásnymi palácmi a kostolmi. K miestnym špecialitám patrí parmezán, parmská šunka, víno Lambrusco a bolognská omáčka. Je ideálnym miestom tak pre strávenie oddychovej ako aj aktívnej dovolenky.

 

RIMINI

Najznámejšie a najrušnejšie turistické stredisko talianskeho Jadranu. Rimini sa považuje za "vynálezcu" turistiky, keď tu v r. 1843 otvorili prvé morské kúpele a získalo pomenovanie "hlavné mesto prázdnin". Pobrežie Rimini tvoria viaceré prímestské časti, ktoré vytvárajú veľké prímorské letovisko: Torre Pedrera, Viserbella, Viserba, severné časti Rivabella a San Giuliano Mare, centrum Rimini Marina Centro nazývané aj "Las Vegas", južné časti Bellariva, Marebello, Rivazzurra a Miramare. bellariva V meste s antickým pôvodom sa nachádzajú antické aj stredoveké historické pamiatky – Augustov oblúk, most Ponte di Tiberio, renesančný chrám Tempio Malatestiano. Upravené pieskové pláže označované ako "Slnečná riviéra", vodné atrakcie, športoviská, množstvo hotelov, rezidencií, obchodov, diskoték a barov radia túto oblasť k najnavštevovanejším v celom Taliansku. Krásne, široké pieskové pláže sú vďaka pozvoľnému vstupu do mora ideálne aj pre rodiny s malými deťmi. Neďaleko prístavu je unikátne delfinárium. Rušné letovisko so širokými možnosťami športového aj spoločenského života je vhodné pre všetky generácie. Jeho jednotlivé prímestské časti sú prepojené pravidelnou autobusovou dopravou s veľmi jednoduchou orientáciou. Autobusy premávajú po komunikácii, súbežnej s morom, popri ktorej sa nachádza väčšina ubytovacích zariadení. Tenisové kurty, minigolfové ihriská a ďalšie športoviská sú umiestnené vo všetkých častiach pobrežia.

Cattolica

CATTOLICA

Slávne kúpeľné letovisko Cattolica s dlhoročnou tradíciou sa nachádza len pár kilometrov od letoviska Rimini. Svojim návštevníkom ponúka prekrásne promenády, pekné piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom do mora, bohatú históriu a chutnú tradičnú kuchyňu. Centrum mesta Cattolica je bohaté na obchody, módne butiky, kaviarne, zmrzlinárne a reštaurácie. Námestie je lemované veľkolepou fontánou v tvare člna a v lete sa tu koná množstvo podujatí.

zábavný park FIABILANDIA v Rivazzura, tematický park TALIANSKO v MINIATÚRE vo Viserbe, delfinárium v Rimini, aquapark v Riccione, SAN MARINO – jeden z najmenších štátov sveta a zároveň najstaršia republika, RAVENNA s krásnymi antickými a stredovekými pamiatkami (UNESCO), BOLOGNA - historické univerzitné mesto s krásnymi stredovekými palácmi a kostolmi, FLORENCIA, RÍM

Región Marche, rozprestierajúci sa cca 80 km severne od letoviska Ancona, je pre turistov atraktívny nielen vďaka nádherným piesočnatým plážam, čistému moru, rôznorodej prírode, mnohým kultúrnohistorickým pamiatkam, dvom národným a štyrom regionálnym parkom, ale aj vďaka lahodnému vínu a výbornej domácej kuchyni. Južne od Marche sa nachádza región Abruzzo, do ktorého patria už strediská ALBA ADRIATICA a SILVI MARINA.

GABICCE MARE

Menšie stredisko Gabicce Mare je pôvodným rybárskym mestečkom, ktoré v súčasnosti patrí k letným turistickým letoviskám. Svojim návštevníkom ponúka krásnu prírodu, pieskové pláže a aj niekoľko pamiatok. Malá dedinka Gabicce Monte, posadená na kopci, ponúka nádherný výhľad na pobrežie Jadranského mora.

palmova Palmová riviéra, nachádzajúca sa v strednej časti Talianska, cca 70 km južne od Ancony, sa rozprestiera v obidvoch regiónoch. V posledných rokoch sa teší čoraz väčšej obľube turistov. Svoj názov dostala podľa množstva paliem (viac ako 7 000), ktoré tu rastú a dodávajú jej exotický nádych. Palmové háje dodávajú mestám subtropický charakter. Pláže sú široké, z jemného, miestami až bieleho piesku. Vstup do mora je pozvoľnejší, vhodný aj pre deti. Priezračné more patrí k najčistejším v celom Taliansku. V blízkom dosahu každého letoviska sú tenisové kurty, v Tortoreto Lido je vodný park ONDA BLU. Všetky mestá sú medzi sebou prepojené miestnou vlakovou resp. autobusovou dopravou a sú v tesnej blízkosti vedľa seba. V každom stredisku delí krásnu širokú pláž a pešiu promenádu s promenádou pre cyklistov a korčuliarov od ubytovacej časti pobrežná cesta.

SAN BENEDETTO

San Benedetto patrí k najrušnejším a najväčším strediskám Palmovej riviéry, ktorého časťou starého mesta priamo prechádza aj železnica. Patrí do regiónu Marche. Má dve centrá, jedno je v starom meste, druhé v južnej časti mesta, ktoré tvorí centrum letoviska. Pláže v letovisku sú lemované promenádou s krásnymi oázami a chodníkom vhodným na korčuľovanie a bicyklovanie. V meste sa nachádza veľké množstvo reštaurácií, barov, obchodov, pizzérií. Na voľných alebo platených plážách sú atrakcie pre deti, reštaurácie, zábavné parky, nechýbajú požičovne športových potrieb.

MARTINSICURO a VILA ROSA

Pár kilometrov južnejšie od San Benedetta sa nachádza letovisko Martinsicuro. Rozkladá sa na hranici dvoch regiónov, Marche a Aruzzo, tvorenej riekou Tronto. Martinsicuro je pokojné, moderné prázdninové letovisko s rozsiahlymi plážami so zlatistým pieskom a dlhými palmovými promenádami príznačnými pre túto oblasť. V stredisku sa nachádzajú obchody, reštaurácie, dráha pre kolieskové korčule, jogging, bicyklovanie. Po promenáde sa dostanete do ďalšieho menšieho letoviska Vila Rosa, s ktorým je Martinsicuro spojené. Priamo vo Vila Rosa sa nachádza veľký obchodný dom, viacero reštaurácií, bary. Palmovou promenádou je aj Vila Rosa prepojená veľkým letoviskom Alba Adriatica.

Onda Blu

ALBA ADRIATICA

Jedno z najobľúbenejších letovísk, ktoré splní turistom všetky požiadavky ideálnej dovolenky. V meste je čulý ruch, množstvo obchodov, kaviarní, pizzérií, promenády, ktoré poskytujú širokú ponuku služieb. Zabaviť sa môžete na otvorených diskotékach v baroch pri mori. Na širokých pieskových plážach sú k dispozícii viaceré požičovne športových potrieb pre vodné športy, ihriská pre deti.

plaze Len cca 30 km južnejšie od Palmovej riviéry sa nachádza obľúbené letovisko Silvi Marina, ktoré tvorí rozsiahlejšia centrálna časť s množstvom obchodov, cukrární, barov, reštaurácií, ubytovacích zariadení. Letovisko tvorí aj kľudnejšia severná a južná časť letoviska, v ktorých sa nachádza množstvo ubytovacích kapacít, obchody, bary a reštaurácie. Z južnejšej časti je do centra Silvi Marina cca 15 minút, zo severnej časti cca 25 minút. V letovisku premáva i miestna doprava. Celým letoviskom sa tiahne aj pešia promenáda s palmami, svoj priestor majú cyklisti i milovníci korčuľovania. Krásne pláže z jemného piesku sú vybavené ihriskami pre deti, vstup do krásneho priezračného mora je pozvoľný. V stredisku nájdete aj menší lunapark. Hneď za strediskom Silvi Marina sa dvíhajú kopce pohoria Gran Sasso, ktoré tvoria bariéru proti studenému vetru a preto v tejto oblasti môžete počítať so stabilným počasím už od mája do konca septembra. V Silvi Marina je i možnosť vodných športov, napr. ľahšie potápanie, surfovanie, jazda na vodnom banáne a plážový volejbal. Priamo za mestom Silvi Marina je vlaková stanica, železničná trať prechádza severnou časťou aj v blízkosti ubytovacích kapacít. Cca 8 km južne od Silvi Marina sa nachádza veľké mesto PESCARA, s ktorým je pravidelné autobusové i vlakové spojenie. V Silvi Marina i v Pescare sa pravidelne konajú veľké trhy. Priamo za mestom sú viaceré veľké nákupné strediská.

 
 
 
RÍM, aquapark ONDA BLUE, denné a večerné výlety loďou, ATRI a SILVI ALTA –historické mestá, PESCARA – návšteva trhu, GRAN SASSO + CASTELLI – pre milovníkov prírody a abruzzskej keramiky, OSTROVY TREMITI – výlet loďou spojený s kúpaním v mori
 
 

vlajka taliansko TALIANSKO

 • Rozloha:
  302 073 km2
 • Počet obyvateľov:
  60 795 612
 • Hlavné mesto:
  Rím
 • Mena:
  EUR – euro
 • Jazyk:
  taliančina
 

Priemerné teploty

severné TALIANSKO
 • MÁJ
  more 16°C  vzduch 19°C
 • JÚN
  more 20°C  vzduch 24°C
 • JÚL
  more 22°C  vzduch 27°C
 • AUGUST
  more 23°C  vzduch 28°C
 • SEPTEMBER
  more 21°C  vzduch 24°C
 • OKTÓBER
  more 17°C  vzduch 19°C
 

Priemerné teploty

stredné TALIANSKO
 • MÁJ
  more 18°C  vzduch 21°C
 • JÚN
  more 22°C  vzduch 26°C
 • JÚL
  more 24°C  vzduch 29°C
 • AUGUST
  more 25°C  vzduch 30°C
 • SEPTEMBER
  more 23°C  vzduch 26°C
 • OKTÓBER
  more 19°C  vzduch 21°C
 

Priemerné teploty

južné TALIANSKO
 • APRÍL
  more 19°C  vzduch 21°C
 • MÁJ
  more 20°C  vzduch 23°C
 • JÚN
  more 22°C  vzduch 27°C
 • JÚL
  more 24°C  vzduch 31°C
 • AUGUST
  more 24°C  vzduch 31°C
 • SEPTEMBER
  more 22°C  vzduch 27°C
 • OKTÓBER
  more 20°C  vzduch 27°C